Mutsuz aileler için dualar! Evde Aile huzuru için okunacak dualar

Mutsuz aileler için dualar! Evde Aile huzuru için okunacak dualar

Hemen hemen her evde az ya da çok ya eşler arasında ya da çocuklar arasında muhakkak bir sebepten dolayı huzursuzluk çıkar. Nedeni ciddi bir şey olmasa bile bazen ters anımızda iken olayları büyütebiliyor ve işin içinden çıkılmaz hale getirebiliyoruz. Öyle ki şu son birkaç yıldır ülkemizdeki boşanma oranları da hızla artmaktadır. Eşlerin birbirlerine karşı olan tahammülsüzlüğü, ilgisizliği ve olayları sadece kendi açısından görmesi gibi davranışları kısa zamanda önce fikren anlaşmazlığa sonra tartışmalara sebep olabilmektedir. Evdeki aile fertlerinin birisindeki huzursuzluk bir diğer aile üyesini de dolaylı yoldan etkileyeceği için aile huzuru kaybolacaktır. Tam da bu durumlarda aile huzurunun kaçmasını önleme ve eski mutluluklarını yeniden elde etme gibi olumlu sonuçlar için Allah'a dua edilmelidir. Öncelikle tabii ki Sevgili Peygamber Efendimiz SAV'in aile yaşantısını hayatımıza rehber edinmeyi, O'nun eşlerine davrandığı gibi bizimde eşlerimize davranmamızı istemeliyiz. Sünnete uygun bir evlilik ahlakı ile yetişen çocuklar, anne ve babalarından gördüklerini kendi hayatında uygulayacağı için rol model olmakta fayda vardır. Peki evlerde huzursuzluk nasıl gider? Aile huzuru için tavsiye niteliğinde okunabilecek dualar...

Allah'ın izniyle 41 defa Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni.duası okunursa aile arasında muhabbet oluşabilir.

“Yâ Veliyy celle celalühü” zikri huzurlu ve mutlu bir aile yaşantısı isteyen kimseler tarafından inanarak çekilirse faydalı olabilir. 46 kez okunması tavsiye edilir ancak cuma günleri 1000 kez zikredilirse ahlak düzelebilir.

Allahümme elllef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane

Anlamı: “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı  ıslah et(düzelt) ve bizi kurtuluş yollarına ulaştır. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların (çirkinliklerin) açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

“Rabbene’ftah beynenâ ve beyne kavminâ bi’l-hakkı ve Ente hayrü’l-fâtihin.”

Anlamı: Rabbimiz, bizimle kavmimiz arasında hakla adaletle hükmet ve Sen hükmedenlerin en hayırlısısın. ( A’raf 89)

HADİS-İ ŞERİF HATIRLATMASI: “Kadın kaburga kemiğinden yaratılmıştır. Hep seni hoşnut edecek şekilde davranamaz. Eğer ondan faydalanmak istersen bu haliyle faydalanabilirsin. Şayet doğrultayım dersen kırarsın. Kadının kırılması da boşanmasıdır.” (Müslim, Radâ 59).

Kur'an-ı Kerim'deki Duhan Suresi'nin 25. ayeti "Kem terakü min cennatin ve u'yün" kavga eden eşlere 21 yada 71 defa okumak sakinleştirmeye yarayabilir.

https://dekororganizasyon.com/acilis-organizasyonu/

https://dekororganizasyon.com/dugun-organizasyonu/

https://dekororganizasyon.com/masa-sandalye-kiralama/

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ