Hamilelik Boyunca Bebekle Kurulan İlişkinin Önemi

Hamilelik Boyunca Bebekle Kurulan İlişkinin Önemi

Bu eğitimin amacı, doğum öncesi dönemde anne-baba adaylarına bebekle kurulan ilişkinin neden bu kadar önemli olduğunu göstermek ve bu ilişkinin nasıl sağlanabileceğini anlatmaktır. Bu eğitimde; doğum öncesi bağlanma, anne-bebek arasındaki iletişim kanalları, doğumdan önce bebekle kurulan ilişkinin neden bu kadar önemli olduğunun üzerinde durulacaktır.

Hamilelik Psikolojisini Anlama ve Değerlendirme 
Bu eğitimin amacı, anne-baba adaylarını hamilelik boyunca yaşayacakları psiko-sosyal değişimler hakkında bilgilendirmek, onların içinde bulundukları psikolojiyi, bilimsel bir ölçekle değerlendirmek ve bu değişimlere en iyi nasıl uyum sağlayacaklarını anlatarak, onları desteklemektir.

Doğum Sonrası Depresyonu Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir? 
Bu eğitimin amacı, gelişmiş ülkelerde sıklıkla rastlanan hamilelik depresyonu ve tedavi yolları hakkında anne-baba adaylarını bilgilendirerek onları erken dönem psikolojik takibin önemi ve nasıl yardım alabilecekleri konusunda bilgilendirmektir. Bu eğitimde; hamilelik depresyonunun ne olduğu ve ne sıklıkla yaşandığı, bebeğin depresyondan etkilenme durumu, hamilelik depresyonunu fark edebilme yolları ve hamilelikte psikolojik takibin önemi konularının üzerinde durulacaktır.

https://zorganizasyon.com/hizmet/acilis-organizasyonu.html

https://zorganizasyon.com/hizmet/dugun-organizasyonu.html

https://zorganizasyon.com/hizmet/kokteyl-organizasyonu.html

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ